Tarja Pääkkönen

FI

Jutta Tuomaala

Tarja Pääkkönen
Toimitusjohtaja | Interim CEO

tarja.paakkonen@aitomedia.fi

Jutta Tuomaala

Operatiivinen johtaja | COO

jutta.tuomaala@aitomedia.fi

Tomi Suomela

Tomi Suomela
Head of Formats

tomi.suomela@aitomedia.fi

Sanna-Sisko Tohka

Sanna-Sisko Tohka

Head of Development

040 569 2864

sanna-sisko.tohka@aitomedia.fi

Heini-Maria Jokela
Oona Mustonen
Ella Piesala

Ella Piesala
Head of Drama

ella.piesala@aitomedia.fi

Taru Aaltonen

Heini-Maria Jokela

Toimistopäällikkö | Office Manager

040 545 1501
heini-maria.jokela@aitomedia.fi

Oona Mustonen

Tuotekehitys- ja viestintäkoordinaattori
Development and Communications Coordinator

044 242 7052

oona.mustonen@aitomedia.fi

Taru Aaltonen

Talouskoordinaattori | Financial Coordinator

taru.aaltonen@aitomedia.fi

Carolina Bermúdez Parra
Erna Aalto
Vera Olsson

Carolina Bermúdez Parra

Vastaava tuottaja | Executive Producer

carolina.bermudez@aitomedia.fi

Erna Aalto

Vastaava tuottaja | Executive Producer

050 380 2120

erna.aalto@aitomedia.fi

Vera Olsson

Vastaava tuottaja | Executive Producer

040 523 2927

vera.olsson@aitomedia.fi

Inkeri Jylhä
Laura Ahola
Meeri Hankala

Inkeri Jylhä

(vanhempainvapaalla)

Tuottaja | Producer

Laura Ahola

Tuottaja | Producer

0400 837 168

laura.ahola@aitomedia.fi

Meeri Hankala

Tuottaja | Producer

meeri.hankala@aitomedia.fi

Mikko Tanskanen
Reetta Ylijärvi
Hannu Kontturi

Mikko Tanskanen

Talous- ja tuotantosuunnittelija | Tuottaja

Financial and Production Planner | Producer

mikko.tanskanen@aitomedia.fi

Reetta Ylijärvi

Tuottaja | Producer

044 081 4776

reetta.ylijarvi@aitomedia.fi

Hannu Kontturi

Ohjaaja | Director

040 192 3666

hannu.kontturi@aitomedia.fi

Sako Brockmann
Arttu Luukkonen
Jaakko Rinne

Sako Brockmann 
(vanhempainvapaalla)
Ohjaaja | Sisällöntuottaja

Director | Content Creator

Jori Heikkinen

Arttu Luukkonen

Leikkaaja | Editor

044 082 0932

arttu.luukkonen@aitomedia.fi

Monika Hytti

Jaakko Rinne

Jälkityövastaava | Technical Supervisor

044 373 0622

jaakko.rinne@aitomedia.fi

Raila Pelkonen

Jori Heikkinen

Tekninen koordinaattori | Kuvaaja
Technical Coordinator | Cameraman

040 569 4876

jori.heikkinen@aitomedia.fi

Eero Hietala

Monika Hytti

Jälkityökoordinaattori
Post Production Coordinator

041 501 2029

monika.hytti@aitomedia.fi

Ilkka Hynninen

Raila Pelkonen

(vanhempainvapaalla)

Tuotekehityskoordinaattori
Executive Coordinator | Development

Eero Hietala

Senior Advisor

eero.hietala@aitomedia.fi

Ilkka Hynninen
Senior Advisor

ilkka.hynninen@aitomedia.fi

Rekry

 

Töihin tai työharjoitteluun Aito Mediaan?

 

Lähetä avoin hakemuksesi osoitteeseen rekry@aitomedia.fi.

 

Casting

 

Avustajaksi Aito Median ohjelmiin?

 

Lähetä nimesi, ikäsi, kotipaikkakuntasi, yhteystietosi sekä tuore valokuvasi osoitteeseen casting@aitomedia.fi.

Laskutus

 

OVT-tunnus: 003716505345
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy
OpusCapita Group välittäjätunnus: E204503

y-tunnus: 1650534-5